اطلاعات تماس 35400150 - 041 09141056410

سازه فضاکار

سازه فضاکار

سازه فضاکار به گروهی از سازه ها گفته می شود که روز به روز استفاده از آنها افزایش می یابد . این سازه ها در ساخت سوله ها و سالن هایی همانند : ورزشگاه ، تالار اجتماعات ، نمایشگاه ها ، سالن های صنعتی ، انبار های بزرگ ، فرودگاه ها و … به کار می روند . یکی از مزایای این سازه ها عدم نیاز به ستون در سالن هایی با دهانه بزرگ است . در ساخت سازه فضاکار از قطعات پیش ساخته ای که از اتصال اعضا به وجود آمده ، استفاده می شود. سازه فضاکار گاهی به جای سازه فضایی به کار می رود . در صورتی که این دو اصطلاح اندکی متفاوت می باشند . سازه فضایی در فضای خارج از جو ساخته شده است که ممکن است خود یک فضاکار باشد .
سازه فضاکار دارای مزایای بسیاری می باشد از جمله :
زیبایی :
سازه فضایی از ظاهر زیبایی برخوردارند . گاهی برای نمای بیرونی از این سازه ها استفاده می شود .
سبکی :
سازه فضاکار بسیار سبک می باشد و این قضیه در سبکی کل سازه و در حمل و نقل جزو مزایا محسوب می شود .
سرعت بالا :
سازه فضاکار به راحتی و سرعت طراحی و ساخته می شود . کلیه اتصالات در این سازه به صورت پیچ و مهره می باشد و هیچ گونه جوشکاری انجام نمی شود .
امنیت بالا :
با وجود وزن سبک سازه فضا کار این سازه از ضریب ایمنی و امنیت بالایی برخوردار است . کیفیت قطعات به کار گرفته در این مسئله حائز اهمیت می باشد .
سازه فضاکار از لحاظ ساختار تقسیم بندی می شوند . از جمله : سازه های گنبدی ، سازه های تاشو ، سازه های بادشو و …
شرکت میلاد سازه خراسان با دارا بودن نیروی فنی و متخصص در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت دارد. شما برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با ما تماس بگیرید .